НОВЕ НАУКОВЕ БАЧЕННЯ ПОСТАТІ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО НИКАНОРА АБРАМОВИЧА (27.07.1887 – 20/21.03.1969), ІЄРАРХА УАПЦ ДРУГОГО ВІДРОДЖЕННЯ 1941 – 1944 РР. ТА НА ЕМІГРАЦІЇ

  • Микола Ярмусь
Ключові слова: АрхієпископКиївський і Чигиринський,митрополит на еміграції,УАПЦ, парафіальна школа,Милецьке духовне училище,Волинська духовна семінарія,Київський університет, селоМизів, Володимирське духовнеправління, Дерманськиймонастир, село Селець, Мизово,осада Ківерці, Волинський єпархіальний з’їзд у Почаєві,Пінський Собор, архієрейськеслужіння, Київський, ЛуцькийСобори, Собори УАПЦ наеміграції, Карлеруе.

Анотація

Ця стаття присвячена високопреосвященному Никанору Абрамовичу, архієпископу Київському і Чигирнському УАПЦ Другого відродження 1941 – 1944 рр. в Україні, митрополиту цієї церкви на еміграції. Автор на ново виявлених документальних та історичних джерелах якнайширше і найоб’єктивніше в науковому баченні відкриває по новому постать визначного ієрарха УАПЦ Никанора Абрамовича, простежує його життєві шляхи, служіння Богові, Україні і рідній церкві, своєму народу на рідній землі і в діаспорі. Одночасно, ми відкидаємо всі не об’єктивні, неточні, свідомі і несвідомі перекручення, які закралися у дослідженнях попередніх авторів, які намагалися писати життєпис визначного ієрарха на доступних їм джерелам.

Опубліковано
2019-05-25
Розділ
Статті