ДІЯЛЬНІСТЬ МІНІСТРА ІСПОВІДАНЬ РАДИ НАРОДНИХ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ПРОФЕСОРА ІВАНА ОГІЄКА (1919–1922)

  • протоієрей Михайло Йосифчук hram
Ключові слова: Директорія, Міністерство Культів (Ісповідань), УПЦ, РНМ, УНР, міністр ісповідань, Іван Огієнко, єпископ Пімен, священник, протоієрей, професор

Анотація

Стаття присвячена аналізу діяльності професора  Івана Огієнка на посаді міністра ісповідань Ради Народних Міністрів Української Народної Республіки, його впливу на громадське та релігійне життя в Україні під час національно-визвольної боротьби нашого народу у 19171921 рр. Зважаючи на важливість і авторитет особи професра Івана Огієнка (в майбутному – митрополита Української Греко-Православної Церкви в Канаді 19511972 рр. Іларіона (Огієнка), автори намагались висвілити державотворчу діяльність цієї історичної особи під час військового захисту  українського народу від агресії на початку XX ст. як від Сходу, так і від Заходу. Окремо проалізовано рішучий супротив проросійського єпископату й духовенства активній діяльності міністра ісповідань Української Народної Республіки проф. Івана Огієнка щодо українізації православного богослужіння, а також розглянуто турботу міністра про міжнародне визнання автокефалії Української Православної Церкви. Крім того, здійснено спробу на основі наявних і доступних архівних та документальних джерел розкрити важливу на той час (як і сьогодні) проблему церковно-державних відносин, яка мала одну мету визнання Української держави та її керівництва у 1919–1921 рр.

Опубліковано
2021-07-19
Розділ
Статті